Stegna

Stegna

Stegna to popularna nadmorska, położona na Mierzei Wiślanej, zaledwie 30 km od Gdańska, miejscowość wakacyjna. Walorem miejscowości jest dobre połączenie drogowe z Warszawą oraz Łodzią i Śląskiem. Wprawdzie, od głównych zabudowań Stegny na plażę jest ok półtora kilometra, za to droga na plażę prowadzi przez iglasty las i wydmy. Wiele ośrodków wypoczynkowych znajduje się bliżej morskiego brzegu - mniej więcej 1 km (okolice ulic Morska, Wczasowa, Brzozowa, Lipowa). Co ważne, plaże w Stegnie są piaszczyste i szerokie. Latem w Stegnie funkcjonują dwa strzeżone kąpieliska: Stegna I (od ul. Lipowej) i Stegna II (od ul. Morskiej). W tzw. "gorącym" sezonie plaża tuż przy zejściach jest dość zatłoczona, ale można przejść kawałek dalej i mamy do dyspozycji więcej miejsca. Na plaży, prócz kąpieli morskich i słonecznych, do dyspozycji odpoczywających są: zjeżdżalnie, trampoliny, place zabaw.

Stegna Atrakcje Turystyczne

Kościół szachulcowej konstrukcji z XVII wieku z zabytkowymi organami - koncerty organowe, Bursztynowa Komnata - prywatne muzeum bursztynu, park linowy, Lunapark w Stegnie. Dodatkowo, Stegna jest stacją węzłową Żuławskiej Kolei Dojazdowej - w sezonie letnim warto wybrać się na wycieczkę kolejką wąskotorową do okolicznych miejscowości: Sztutowo, Junoszyno, Jantar, Mikoszewo czy do Nowego Dworu Gdańskiego.

Okolica

W sąsiedztwie warto zobaczyć: śluza w Gdańskiej Głowie wybudowana w 1895 r. w Żuławkach, wiatrak w Drewnicy z 1718 r., domy podcieniowe w Żuławkach. Warto również wybrać się do pełnego atrakcji Gdańska, najlepiej przez Mikoszewo, korzystając z promu przez Wisłę. Dla aktywnych - wiele szlaków pieszych, rowerowych i wodnych.

Wczasy w Stegnie

Stegna to bogata baza gastronomiczna i turystyczna. Stegna noclegi to: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, domy gościnne oferujące pokoje i apartamenty, campingi.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00