Krynica Morska

Krynica Morska

Krynica Morska położona jest na Mierzei Wiślanej - oddzielającej Zalew Wiślany od morza. Krynica jest jednym z najmniejszych, rozważając liczbę mieszkańców, polskich miast.

Krynica Morska to nade wszystko nadmorskie wczasowisko i większość odwiedzających przyjeżdża do Krynicy dla kąpieli morskich i piaszczystej plaży. Woda morska, na skutek położenia Krynicy nad względnie płytką Zatoką Gdańską szybko się ogrzewa. Krynicka plaża jest różnorodna - od strzeżonych kąpielisk z nadmorskimi atrakcjami poprzez miejsca dzikie i zaciszne po plażę naturystów koło w Piaskach. Latarnia morska w Krynicy to jedyna latarnia na Mierzei Wiślanej. Wzniesiona w XIX stuleciu latarnia została zniszczona pod koniec II Wojny Światowej. Obecna latarnia została zbudowana w latach 50-tych XX-tego stulecia z betonowych bloków. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania, a z jej szczytu można podziwiać okolicę. Duża część miasta to tereny zielone. Głównie lasy sosnowe z domieszką drzew liściastych. W pobliżu znajduje się 7-hektarowy Rezerwat Buki Mierzei Wiślanej, który został utworzony w celu ochrony naturalnego drzewostanu 150-letnich buków. W Krynicy Morskiej działa port morski oraz 4 przystanie morskie. Spędzając wczasy w Krynicy Morskiej warto wybrać się na wycieczkę statkiem do Fromborka bądź Elbląga i zwiedzić te miasta.

Krynica Morska noclegi to bogactwo propozycji: hotele, pensjonaty, ośrodki wczasowe, domki letniskowe, kempingi i pola namiotowe.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00