Kąty Rybackie

Kąty Rybackie

Kąty Rybackie to wczasowa miejscowość położona na Mierzei Wiślanej, między wodami Morza Bałtyckiego i Zalewu Wiślanego. Kąty Rybackie to także miejscowość rybacka - od lat jej mieszkańcy żyją z rybołówstwa. Dorocznie, 29 czerwca, w dzień Św. Piotra i Pawła, organizowany jest tutaj Dzień Rybaka. We wsi znajduje się port morski i dwie przystanie morskie (nad Bałtykiem i nad Zalewem Wiślanym).

Kąty Rybackie to szeroka, czysta i piaszczysta nadmorska plaża. Przy głównym zejściu do ul. Morskiej znajduje się strzeżone kąpielisko. Chociaż na plażę jest dość daleko - około 2 km, niemniej jednak można tam bezproblemowo dojść nawet pieszo przez las, dojechać samochodem na parking, a w wakacje na plażę dowożą urlopowiczów busy elektryczne.

W Kątach Rybackich znajduje się również, stanowiący schronienie dla kormoranów i czapli siwych Rezerwat Przyrody Kąty Rybackie. Rezerwat to największa kolonia kormoranów nie tylko w Polsce ale i w całej Europie.

Wypoczywając w Kątach Rybackich można także odpoczywać aktywnie. Do dyspozycji wczasowiczów jest wędkarstwo, żeglarstwo, kajakarstwo, Nordic Walking, jazda na rowerze. Kąty Rybackie to również dobra baza wypadowa do wycieczek po okolicy - do Krynicy, Stegny, Mikoszewa. Nic nie stoi na przeszkodzie ażeby jeździć na dłuższe wycieczki, np. do Gdańska, Gdyni, Sopotu, Fromborka czy do Malborka.

Kąty Rybackie to bogata baza gastronomiczna, a za sprawą rozwiniętego rybołówstwa, bez problemu kupimy tu różnorodne gatunki zarówno ryb słodkowodnych, jak i morskich. Baza noclegowa również jest bogata: hotele, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, domy gościnne proponujące pokoje i kwatery, domki, pola namiotowe.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00